Karminiai ryšiai šeimoje.
Mūsų artimi žmonės yra priešai iš praeitų gyvenimų.
Yra nuomonė, kad Kali jugoje priešai iš praeitų gyvenimų yra įkūnyti šeimose. Pavyzdžiui, žudikas ir jo auka gali būti įkūnyti vienoje šeimoje. Yra nuomonė, kad žmonos kūne įsikūnija žudikas, o vyro kūne – auka. Ir tokiu būdu žmona tarnauja vyrui ir pamažu atperka savo žmogžudystės karmą. Tai tik viena iš versijų, tačiau žvelgiant į tai, kad absoliučioje daugumoje šeimų santykiai, švelniai tariant, toli gražu nėra harmoningi, teorija, kad esame įsikūniję šeimoje su buvusiais priešais, atrodo gana natūrali.
Ir kam gi iš tikrųjų viso to reikia? Kaip visada, visai ne tam, kad tiesiog kentėtume. Tai vėl gi reikalinga mūsų vystymuisi. Nes būnant tokioje artimoje sąveikoje ,mes tiesiog būsime priversti išmokti kurti harmoningus santykius su žmogumi, su kuriuo praeituose gyvenimuose turėjome konfliktų. Ir svarbiausia, kad niekas mūsų specialiai nesuduria su priešais iš praeitų gyvenimų vienoje šeimoje – mes tai darome patys.
Pagal jogos idėjas, jeigu ko nors nekenčiame, susikoncentruojame į šį žmogų ir taip sėjame sėklą savo pasąmonėje, patys užmegzdami karminį ryšį. Ir kartais neapykanta šiame kontekste gali suformuoti dar stipresnį karminį ryšį nei meilė. Štai kodėl būsimame įsikūnijime stipriausias karminis ryšys bus su tais, kuriuos mylėjome arba tai kurių nekentėme praeituose gyvenimuose. Neretai mus supantys žmonės skirstomi į tuos, su kuriais mums lengva, paprasta ir malonu bendrauti, ir tuos, kurių tiesiog negalime pakęsti. Tačiau viduriukas, kaip taisyklė, yra retas.
Taigi visi mūsų artimieji yra žmonės, su kuriais mus sieja stipriausias karminis ryšys. Jis gali būti neigiamas, tai yra, reinkarnacijos požiūriu, kilęs iš priešiškumo praeituose gyvenimuose, arba teigiamas – kilęs iš draugystės ir meilės. Ir svarbu suprasti, kad šiame pasaulyje niekas netrukdo mūsų vystymuisi… išskyrus mus pačius. Tai yra, svarbu tik tai, kaip mes elgiamės su konkrečia situacija. Tiek neigiami, tiek teigiami karminiai ryšiai gali būti tinkamai panaudoti mūsų vystymuisi. Ir atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta pirmiau, galime pasakyti, kad, palyginti, neigiami karminiai ryšiai netgi gali paveikti mūsų saviugdą daug pozityviau nei bet kurie kiti. Be to, koks nors giminaitis, kuris retkarčiais, atrodytų, įkiša stipinus į mūsų ratus, gali būti bodhisatva, asmenybė mokanti mus įveikti sunkumus.
Bet kokiu atveju svarbu suprasti, kad nuo mūsų karmos apraiškų pabėgti neįmanoma. Galime išsiskirti, palikti tėvus, vyrus, žmonas ir vaikus, bet tai problemos neišsprendžia, o tik stumia atgal. Taip, galbūt mes daugiau nesutiksime šio žmogaus šiame gyvenime, bet jei neišlaikėme pamokos, neišsprendėme kokios nors problemos, neatrišome karminio mazgo, tada situacija vėl pasireikš ir pasireikš iki pamoka bus praeita.