Visuomenėje vykstantys įvykiai tiesiogiai priklauso nuo žmonių, iš kurių visuomenė susideda, kolektyvinės sąmonės įtakos. Stresą patiriantys žmonės yra streso priežastis visoje visuomenėje. Savo ruožtu visuomenė įtakoja kiekvieno žmogaus mąstymą ir elgesį individualiai. Maharishi (transcendentinės meditacijos įkūrėjas) teigia, kad ginkluoti konfliktai, nusikalstamumas, narkomanija ir kiti neigiami reiškiniai yra kolektyvinės visuomenės sąmonės streso rodiklis.
Kasdienybės šurmulyje milijardai žmonių kas sekundę apie ką nors galvoja ir patiria įvairių emocijų. Mokslas jau įrodė, kad bet kokios mintys ir emocijos (tiek teigiamos, tiek neigiamos) yra energija, kuri savaime niekur nedingsta. Ji bumerangas vėl ir vėl sugrįžta į žmones, sukeldamas dar daugiau minčių, emocijų, įtampos. Taip susidaro tai, ką sąlyginai vadiname „griaustinio debesiu“. Megamiestuose šis efektas ryškiausias, daugelis žmonių jaučia jo sunkumą ir įtampą, jaučia norą dažniau palikti miestą ir atsipalaiduoti gamtoje.
Kai tokio „debesies“ masė pasiekia kritinę ribą, jis turi būti iškrautas. Iškrova išoriškai gali atrodyti skirtingai: karas, ekonominė krizė, ekologinė katastrofa, stichinė nelaimė ar epidemija – bet kuriuo atveju tai jau tik pasekmė.
Tokiose kritinėse situacijose, kai esamos padėties nebeįmanoma ištaisyti įprastomis priemonėmis, gali padėti žmonės, einantys saviugdos keliu, dvasinių keliu.
Pasaulyje toks reiškinys žinomas kaip Maharishi efektas.
1978 m. 7000 žmonių grupė meditavo 3 savaites, tikėdamiesi teigiamai paveikti miestą, kuriame jie buvo. Jie sugebėjo tiesiogine prasme pakeisti kolektyvinę miesto energiją, kuri sumažino pasaulinį nusikalstamumo, smurto ir aukų skaičių meditacijos metu vidutiniškai 16%.
Žmonės, kurie nemeditavo ir net neįsivaizdavo, kad šis eksperimentas vyksta, buvo paveikti tokiu mastu, kad tai sukėlė statistinius jų elgesio pokyčius.
Taip pat sumažėjo savižudybių ir eismo įvykių skaičius, atsižvelgiant į visus kintamuosius. Grupei medituojant, teroristų aktyvumas sumažėjo 72%.
Pasaulinio Maharishi efekto paslaptis yra reiškinys, kurį fizikai žino kaip „lauko efektą“. Kai net maža dalis žmonių atvyksta į besąlygiškos meilės, harmonijos, taikos ir ramybės būseną, vyksta globalūs pokyčiai.
Dar 1930-aisiais mokslininkas Konstantinas Ciolkovskis sakė: „Žmonės, kurie išmoks susivienyti, įeis į aukso amžių. Susivienijimas irgi turi savo dėsnį: dvi auros sustiprina viena kitą 7 kartus, jei žmonės bendraminčiai, banga ta pati, nukreipta į vieną tikslą; trys žmonės – 7 kartus kvadratu, tai yra 49 kartus. Jei yra keturi žmonės, jie vienas kitą sustiprina septynis kartus iki trečio laipsnio – 343 kartus! Todėl kuo daugiau žmonių, tuo kitas vertingesnis, tai daug kartų padaugina galią“.
‼️O dabar klausimas apmąstymams – su ko aš susivienijau? Su tais kas skleidžia šviesą ar tamsą?
✅Dažnai man rašo ir klausia ar LT bus ginkluotas konfliktas. Tam kad tai įvyktų, kaip jus jau supratote, gyvenantys čia žmonės turi generuoti daug negatyvių emocijų. Tam, kad tai neįvyktų šalies gyventojai turi jausti bent ramybę , draugiškumą, dėkingumo jausmus.
❤Ką aš gali padaryti šiandien kad aplink manęs būtų daugiau meilės?